ergonómia v kancelárii, ktorá zabraňuje zraneniu

Trendy riadenia bolesti

Ergonómia môže zabrániť poškodeniu muskuloskeletálneho systému (napríklad chrbtice alebo syndrómu karpálneho tunela) tým, že znižuje fyzický a duševný stres spôsobený nastavením pracovnej stanice. Zameraním na fyzické nastavenie vašej pracovnej stanice a nástrojov, ktoré používate, môžete znížiť vaše šance na zranenie. Je tiež dôležité hodnotiť pracovný proces vrátane organizácie práce, rotácie pracovníkov, rôznorodosti úloh a požiadaviek na rýchlosť a kvalitu.

Zlepšite svoju pracovnú stanicu

Ak vykonávate podobnú prácu alebo aktivity doma, uistite sa, že tam uplatňujete aj tieto zásady, aby ste sa vyhli kumulatívnemu efektu opakovaných pohybov.

Ak chcete zlepšiť svoju pracovnú stanicu, vyberte nástroje pracovnej stanice, ktoré vyhovujú vašim osobným fyzickým a komfortným potrebám, napríklad

Usporiadajte svoju prácu, aby ste mohli pohodlne sedieť alebo stáť v pozícii, ktorá nezaťažuje konkrétnu oblasť vášho tela. Mali by ste byť schopní udržať krk v neutrálnej polohe a minimalizovať potrebu pozerať nahor alebo po stranách nepretržite počas práce; Odstráňte väčšinu pohybu z pásu. Udržujte pracovné stanice a pracovné stanice v dosahu bez toho, aby ste sa často museli obopínať, ohýbať alebo krútiť; Pozí, ak je to možné; Veľa úloh počas 10 až 15 sekúnd počas vašej úlohy. Pozrite sa napríklad od monitora počítača, postavte sa alebo roztiahnite ruky. Krátke prestávky redukujú očný krv a zvyšujú svalové napätie; Strečte svoje telo tým, že vstanete z kresla a natiahnete si ruky, ramená, chrbát a nohy. Keď sedíte, pokrčte ramenami a uvoľnite ramená.

Pracovný stôl alebo pracovný povrch; Dostatočne veľké na umiestnenie dokumentov, referenčných manuálov a iných pracovných nástrojov, ale usporiadané tak, aby ľahko pristupovali k položkám; Vo výške, ktorá umožňuje dostatok miesta pre kolená a stehná, aby sa pohodlne zapadali pod stôl; To nie je lesklé.