hrebeň nechtov – prehľad tém

Kŕčanie nechtov (onychofagia) je častým zvykom na znižovanie stresu. Môžete kousnúť nechty v čase stresu alebo vzrušenia, alebo v čase nudy alebo nečinnosti. Môže to byť aj naučené správanie členov rodiny. Najčastejšími typickými “nervovými návykmi” sú náušnice, ktoré zahŕňajú sanie palca, vyberanie nosa, stláčanie vlasov alebo lámanie vlasov, brúsenie zubov a vyberanie na koži.

Táto nezisková organizácia sa venuje advokácii a vzdelávaniu o úzkostných poruchách. Tento odkaz vás prevedie na svoju webovú stránku; Úzkosť a depresia asociácie Ameriky

Kŕčanie nechtov zahŕňa zahustenie kutikuly a mäkkého tkaniva obklopujúceho nechty, ako aj kousnutie samotného klinca.

Ľudia všetkých vekových kategóriky kousnu svoje nechty.

Kŕčanie nechtov sa môže vyskytnúť s iným opakovaným správaním zameraným na telo (BFRB), ako je odlupovanie vlasov alebo vyberanie kože.

Niekoľko liečebných opatrení vám môže pomôcť prestať hrýzť nechty. Niektoré sa sústredia na zmeny správania a niektoré sú zamerané na fyzické prekážky pri uhryzávaní nechtov.

Deti môžu uhryznúť nechty častejšie, keď majú problémy v škole alebo s priateľmi. Porozprávajte sa so svojím dieťaťom alebo jeho učiteľom o akomkoľvek novom strese v škole. Deti sú viac pravdepodobné, že prestane klásť nehty, keď pochopia, čo to môže spôsobiť. Je tiež dôležité, aby vaše dieťa pomohlo pri výbere liečebnej metódy, aby mohol liečbu úspešne využiť.

nové e-mailové série o diagnostikovaní, liečbe a bývaní s nadmernou poruchou stravovania

Približne polovica všetkých detí vo veku od 10 do 18 rokov narazí na nehty. Kŕčanie nechtov sa vyskytuje najčastejšie počas puberty; Niektorí mladí ľudia, vo veku od 18 do 22 rokov, uhryzajú nechty; Len malý počet ďalších dospelých uhryzne nechty. Väčšina ľudí prestane svojimi nechtami zahryznúť do 30 rokov; Chlapci kŕmia nechty častejšie ako dievčatá po dosiahnutí veku 10 rokov.

Udržujte nechty orezané a podané. Starostlivosť o vaše nechty môže pomôcť znížiť námahu zuby a povzbudiť vás, aby si nechty atraktívne; Pravidelne používajte manikúru alebo použite lak na nechty. Muži môžu používať jasný lesk. Nosenie umelých nechtov vás môže zabrániť kousaniu nechtov a chrániť ich, keď vyrastú; Vyskúšajte techniky stresu, ak si uhryznete nechty, pretože ste úzkostliví alebo stresovaní; Natiahnite na nechty lak s horkou chuťou, ako napríklad CONTROL-IT alebo Thum. Táto strašná vôňa vám pripomenie, aby ste sa zastavili pri každom pokuse uhryznúť nechty; Pokúste sa nahradiť inú aktivitu, napríklad kreslenie alebo písanie alebo stláčanie stresovej gule alebo Silly Putty, keď zistíte, že si zahryznete nechty. Ak budete mať záznam o hrebeňoch, budete si viac vedomí časov, kedy si uhryznete nechty a byť schopní zastaviť zvyk; Noste rukavice, lepiace obväzy alebo farebné nálepky vždy, keď je to možné, aby ste im pripomínali nehubiť nechty; Zacvaknite gumovú pásku na vnútornej strane zápästia, keď začnete hrýzť nechty, takže máte negatívnu fyzickú odpoveď na hryzenie nechtov.