iné názvy koronárnych ochorení srdca

Yaskary stratila svoju matku, otca a tetu k chorobám srdca. A vedela, že jej život nebude výnimkou, pokiaľ nebude konať. Vo veku 49 rokov cítila miernu bolesť na hrudníku a o niekoľko hodín neskôr prešla päťnásobným obtokom. Keďže len jeden rizikový faktor zvyšuje vašu šancu na rozvoj ochorení srdca a Yaskary vie, že jej život bol ušetrený, pretože pochopila riziko, ktoré zdedila. Dnes je hrdá, že šíri slovo o srdcovom ochorení u žien. Pre ňu jazva na hrudi slúži ako symbol života.

Srdcová pravda je národná kampaň pre ženy o srdcových ochoreniach a je sponzorovaná tým, čo je časťou teórie.

Eileen bol 28-ročný fajčiar dva-fajčiarsky. Keď utrpela infarkt, chirurg otvoril hrudník a našiel 98-percentné zablokovanie a jej tepny sa rozpadli. Eileen sa od toho dňa nedotkol cigarety. Srdcové choroby sa dá predchádzať a každá žena má právomoc znižovať rizikové faktory. Pre Eileen každý deň trávi – ako dobrovoľný hasič a EMT a so svojím synom a vnukom – je darom.

Srdcová pravda je národná kampaň pre ženy o srdcových ochoreniach a je sponzorovaná tým, čo je časťou teórie.

Príbuzný riaditeľ

Viac ako 100 členov spoločenstva sa zhromaždilo v klinickom centre v meste Bethesda, aby zvýšilo povedomie o ženách a srdcových chorobách. Dave tvorilo obrovské ľudské srdce na počesť Národného dňa červených očí, ktoré sa koná každý rok v prvý februárový piatok. Prednášajúci na podujatí boli Dr. Francis Collins, riaditeľ Dr. Gary H. Gibbons, riaditeľ NHLBI, Dr. Griffin Rodgers, riaditeľ Národného ústavu pre diabetes a tráviace a renálne choroby, Dr. Janine Claytonová, riaditeľka Úradu výskumu zdravia žien a Dr. John Gallin, riaditeľ klinického centra. Ďalšie informácie o ochoreniach srdca nájdete na webovej stránke NHLBI. Ak zdieľate toto video na službe Twitter, použite #NationalWearRedDay.

Toto sa zaoberá projektom Exome Sequencing projektu NHLBI. Umožnený americkým zákonom o obnove a reinvestovaní z roku 2009, tento projekt poskytol šesť ocenení v piatich akademických inštitúciách na identifikáciu genetických spojení s chorobami srdca, pľúc a krvných ochorení. Jednotlivé štúdie sa zameriavajú na kritické zdravotné problémy, ako je infarkt, mŕtvica, COPD (chronická obštrukčná choroba pľúc), vysoký cholesterol v krvi, vysoký krvný tlak, nadváha a obezita a iné.

Toto popisuje ochorenie koronárnych artérií (CAD), jej príznaky a komplikácie a spôsoby riadenia rizikových faktorov CAD.

CAD, nazývané aj koronárna srdcová choroba, je hlavnou príčinou smrti pre mužov i ženy v Spojených štátoch. CAD sa vyskytuje vtedy, ak sa do srdcovej tepny tvorí plak. Plaketa zužuje tepny a znižuje prietok krvi do srdcového svalu. Môže to viesť k angíne (bolesť na hrudníku alebo nepríjemný pocit), srdcový záchvat, zlyhanie srdca alebo arytmie (nepravidelný srdcový tep).

Dobrou správou je, že zmeny životného štýlu a lieky môžu pomôcť kontrolovať rizikové faktory CAD a zabrániť alebo oddialiť ochorenie. Zmeny v životnom štýle zahŕňajú prestať fajčiť, dodržiavať plán zdravého stravovania, udržiavať zdravú hmotnosť a byť fyzicky aktívny.

Viac informácií o živote a správe CAD nájdete v článku Coronary Heart Disease.

Keď dôjde k infarktu, akékoľvek oneskorenie liečby môže byť smrteľné.

Poznať varovné príznaky srdcového záchvatu a ako postupovať, môže zachrániť váš život alebo niekoho iného.

NHLBI vytvorila novú sériu informatívnych, ľahko čitateľných materiálov o infarkte, ktoré pomôžu verejnosti lepšie pochopiť fakty o infarkte a ako rýchlo konať, aby zachránili život.

Kliknite na odkazy na stiahnutie alebo objednajte nové materiály NHLBI pre infarkt

“Nechcem šancu so srdcovým útokom: poznať fakty a konať rýchlo” (tiež k dispozícii v španielčine)

“Heart Attack: Poznať príznaky. Akcia. ”

“Zistite, čo sa cíti srdcový útok – mohlo by to zachrániť váš život”