iné názvy na srdcové choroby

Yaskary stratila svoju matku, otca a tetu k chorobám srdca. A vedela, že jej život nebude výnimkou, pokiaľ nebude konať. Vo veku 49 rokov cítila miernu bolesť na hrudníku a o niekoľko hodín neskôr prešla päťnásobným obtokom. Keďže len jeden rizikový faktor zvyšuje vašu šancu na rozvoj ochorení srdca a Yaskary vie, že jej život bol ušetrený, pretože pochopila riziko, ktoré zdedila. Dnes je hrdá, že šíri slovo o srdcovom ochorení u žien. Pre ňu jazva na hrudi slúži ako symbol života.

Srdcová pravda je národná kampaň pre ženy o srdcových ochoreniach a je sponzorovaná tým, čo je časťou teórie.

Eileen bol 28-ročný fajčiar dva-fajčiarsky. Keď utrpela infarkt, chirurg otvoril hrudník a našiel 98-percentné zablokovanie a jej tepny sa rozpadli. Eileen sa od toho dňa nedotkol cigarety. Srdcové choroby sa dá predchádzať a každá žena má právomoc znižovať rizikové faktory. Pre Eileen každý deň trávi – ako dobrovoľný hasič a EMT a so svojím synom a vnukom – je darom.

Srdcová pravda je národná kampaň pre ženy o srdcových ochoreniach a je sponzorovaná tým, čo je časťou teórie.

Príbuzný riaditeľ

Viac ako 100 členov spoločenstva sa zhromaždilo v klinickom centre v meste Bethesda, aby zvýšilo povedomie o ženách a srdcových chorobách. Dave tvorilo obrovské ľudské srdce na počesť Národného dňa červených očí, ktoré sa koná každý rok v prvý februárový piatok. Prednášajúci na podujatí boli Dr. Francis Collins, riaditeľ Dr. Gary H. Gibbons, riaditeľ NHLBI, Dr. Griffin Rodgers, riaditeľ Národného ústavu pre diabetes a tráviace a renálne choroby, Dr. Janine Claytonová, riaditeľka Úradu výskumu zdravia žien a Dr. John Gallin, riaditeľ klinického centra. Ďalšie informácie o ochoreniach srdca nájdete na webovej stránke NHLBI. Ak zdieľate toto video na službe Twitter, použite #NationalWearRedDay.

Choroba srdca nebola ani na Jenniferovom radare. A keď tento televízny reportér utrpel infarkt vo veku 36 rokov, zastavil ju “mŕtvy v jej stopách”. Jennifer nám pripomína, ako srdcové choroby berú príliš veľa našich mamy, sestry a priateľov z nás každý deň. Čím viac sa podieľame na našich príbehoch, tým rýchlejšie prechádzame stránku na choroby srdca.

Srdcová pravda je národná kampaň pre ženy o srdcových ochoreniach a je sponzorovaná tým, čo je časťou teórie.

Dňa 6. februára 2013 Srdcová pravda oslávila svoj 11. ročník kolekcie červených šiat v New York Fashion Week s 17 vlastnými dizajnmi, ktoré nosia 16 osobností a Cindy Parsons, ktorí prežili ochorenie srdca. Srdcová pravda je národná kampaň pre ženy o srdcových ochoreniach a je sponzorovaná NHLBI. Americká vysoká škola kardiológie sa pripojila k NHLBI, aby pomohla šíriť správu “Heart Truth” prostredníctvom podpory módnej show Red Collection Collection 2013.

Toto zobrazuje kampaň Heart Truth ®. Kampaň zvyšuje informovanosť žien o riziku srdcových ochorení a inšpiruje ich, aby podnikli kroky proti tejto chorobe.

Prostredníctvom spoločenských podujatí a miestnych programov kampaň povzbudzuje ženy, aby poznali svoje riziká a urobili zdravé srdce. Hlavným bodom kampane Heart Truth je Red Dress ® – národný symbol pre ženy a informovanosť o ochoreniach srdca.

Viac informácií nájdete na stránke www.hearttruth alebo v článku Zdravotné príznaky srdcovej choroby u žien.

® Srdcová pravda a červené šaty sú registrované ochranné známky amerického ministerstva zdravotníctva a ľudských služieb.

Každá žena má príbeh, ktorý má povedať, a právomoc prijať opatrenia na ochranu jej zdravia srdca. Podeľte sa o svoj príbeh s ostatnými ženami na Facebooku.

Kampaň Heart Truth ponúka množstvo zdrojov verejného zdravia, ktoré pomáhajú vzdelávať ženy a zdravotníckych pracovníkov o srdcovom ochorení žien.