nalex-a kvapalina

Zmiernenie príznakov preťaženia sínusu, tlaku, výtoku z nosa a kýchanie v dôsledku prechladnutia, infekcií horných dýchacích ciest a alergií. Môže sa použiť aj na iné podmienky, ktoré určil lekár.

Tekutina Nalex-A je antihistaminikou a dekongestantom. Antihistaminiká pôsobia blokovaním účinku histamínu, ktorý pomáha zmierňovať príznaky, ako sú vodnaté oči a kýchanie. Decongestant podporuje sínusové a nazálne odtoky, ktoré zmierňujú kongesciu a tlak.

Okamžite kontaktujte svojho lekára alebo poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak sa Vás týka niektorá z týchto možností.

Niektoré zdravotné ťažkosti môžu vzájomne pôsobiť s Nalex-A kvapalinou. Ak máte akékoľvek zdravotné ťažkosti, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi, najmä ak sa na Vás vzťahuje niektorý z nasledujúcich príznakov

Niektoré LIEKY MÔŽU SPÔSOBIŤ s Nalex-A kvapalinou. Informujte svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak užívate akékoľvek iné lieky, najmä akékoľvek z nasledujúcich liekov

Toto nemusí byť úplný zoznam všetkých interakcií, ktoré sa môžu vyskytnúť. Spýtajte sa svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak tekutina Nalex-A môže interagovať s inými liekmi, ktoré užívate. Pred začatím, ukončením alebo zmenou dávky akéhokoľvek lieku sa obráťte na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Použite Nalex-A podľa pokynov lekára. Skontrolujte nálepku lieku, kde nájdete presné pokyny na dávkovanie.

Opýtajte sa svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, akékoľvek otázky týkajúce sa použitia kvapaliny Nalex-A.

Všetky lieky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ale mnoho ľudí nemá žiadne alebo vedľajšie účinky. Informujte sa u svojho lekára, ak niektorý z týchto najčastejších vedľajších účinkov pretrváva alebo sa stáva obťažujúcim

zápcha; hnačka; závraty; ospalosť; popudlivosť; bolesť hlavy; strata chuti do jedla; nevoľnosť; nervozita alebo úzkosť; problémy so spánkom; podráždený žalúdok; vracanie; slabosť.

Závažné alergické reakcie (vyrážka, žihľavka, ťažkosti s dýchaním, tesnosť v hrudníku, opuch úst, tváre, pier alebo jazyka); problémy s močením alebo neschopnosťou močiť; rýchly alebo nepravidelný tep srdca; halucinácie; záchvaty; ťažké závraty, závraty alebo bolesti hlavy; tras; problémy so spánkom; zmeny zraku.

Toto nie je úplný zoznam všetkých vedľajších účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť. Ak máte otázky týkajúce sa vedľajších účinkov, obráťte sa na poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Informujte svojho lekára o lekárskych vedomostiach o vedľajších účinkoch Ak chcete nahlásiť vedľajšie účinky príslušnej agentúre, prečítajte si príručku o hlásení problémov FDA.

Obráťte sa na 1-800-222-1222 (Americká asociácia toxikologických stredísk), miestne toxikologické centrum alebo pohotovosť okamžite. Príznaky môžu zahŕňať rozmazané videnie; zmätenosť; halucinácie; záchvaty; ťažké závraty, závraty alebo bolesti hlavy; ťažká ospalosť; neobvykle rýchly, pomalý alebo nepravidelný tep srdca; zvracanie.

Skladujte kvapalinu Nalex-A pri izbovej teplote, od 59 do 86 stupňov F (15 a 30 stupňov C). Uchovávajte mimo dosahu tepla, vlhkosti a svetla. Neskladujte v kúpeľni. Uchovávajte Nalex-A kvapalinu mimo dosahu detí a mimo domácich zvierat.

Tieto informácie by sa nemali používať na rozhodovanie o tom, či užívať Nalex-A kvapalinu alebo akýkoľvek iný liek. Iba váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má vedomosti a školenie, aby rozhodol, ktoré lieky sú pre vás to pravé. Táto informácia nepodporuje žiadny liek ako bezpečný, účinný alebo schválený na liečbu akéhokoľvek pacienta alebo zdravotného stavu. Toto je len stručný súhrn všeobecných informácií o kvapaline Nalex-A. Nezahŕňa všetky informácie o možných použitiach, pokynoch, varovaniach, preventívnych opatreniach, interakciách, nepriaznivých účinkoch alebo rizikách, ktoré sa môžu vzťahovať na kvapalinu Nalex-A. Tieto informácie nie sú špecifické lekárske rady a nenahrádzajú informácie, ktoré dostanete od svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Musíte sa porozprávať so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti o kompletných informáciách o rizikách a výhodách použitia kvapaliny Nalex-A.