nalex sirup

Niektoré deti mali závažné a niekedy smrteľné problémy s dýchaním pri použití kodeínu po operácii na odstránenie mandlí alebo adenoidov. Porozprávajte sa so svojím lekárom

Zmierňuje výtok z nosa, kýchanie a kašeľ v dôsledku prechladnutia, infekcií horných dýchacích ciest a alergií. Môže sa použiť aj na iné podmienky, ktoré určil lekár.

Nalex AC sirup je kombinácia antihistaminík a narkotika na potlačenie kašľa. Antihistaminikum účinkuje blokovaním účinku histamínu, ktorý pomáha zmierňovať príznaky, ako sú vodnaté oči a kýchanie. Činidlo na potlačenie kašľa pracuje v mozgu, aby pomohlo znížiť reflex kašeľ, čo znižuje suchý kašeľ.

Okamžite kontaktujte svojho lekára alebo poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak sa Vás týka niektorá z týchto možností.

Niektoré zdravotné ťažkosti môžu interagovať s Nalex AC sirupom. Ak máte akékoľvek zdravotné ťažkosti, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi, najmä ak sa na Vás vzťahuje niektorý z nasledujúcich príznakov

Niektoré lieky MÔŽU INTERACT s Nalex AC sirupom. Informujte svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak užívate akékoľvek iné lieky, najmä akékoľvek z nasledujúcich liekov

Toto nemusí byť úplný zoznam všetkých interakcií, ktoré sa môžu vyskytnúť. Spýtajte sa svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak sirup Nalex AC môže interagovať s inými liekmi, ktoré užívate. Pred začatím, ukončením alebo zmenou dávky akéhokoľvek lieku sa obráťte na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Použite Nalex AC sirup podľa pokynov lekára. Skontrolujte nálepku lieku, kde nájdete presné pokyny na dávkovanie.

Opýtajte sa svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti na akékoľvek otázky týkajúce sa použitia sirupu Nalex AC.

Ak sa používa dlhší čas alebo vo vysokých dávkach, Nalex AC sirup nemusí fungovať rovnako a môže vyžadovať vyššie dávky, aby sa dosiahol rovnaký účinok ako pri pôvodnom užívaní. Toto je známe ako TOLERANCE. Porozprávajte sa so svojím lekárom, ak prestane fungovať Nalex AC sirup. Neužívajte viac ako predpísané.

Ak sa používajú dlhší čas alebo vo vysokých dávkach, niektorí ľudia prejavia potrebu pokračovať v užívaní sirupu Nalex AC. Toto je známe ako závislosť alebo závislosť.

Ak náhle prestanete užívať Nalex AC sirup, môžu sa objaviť príznaky STRAVOVANIA vrátane úzkosti; hnačka; horúčka, tečúci nos alebo kýchanie; hrdzavé hrbole a abnormálne pocity pokožky; nevoľnosť; vracanie; bolesť; pevné svaly; rýchly tep srdca; vidieť, počuť alebo cítiť veci, ktoré tam nie sú; triaška alebo triaška; potenie; problémy so spánkom.

Všetky lieky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ale veľa ľudí nemá žiadne alebo vedľajšie vedľajšie účinky. Informujte sa u svojho lekára, ak niektorý z týchto najčastejších vedľajších účinkov pretrváva alebo sa stáva obťažujúcim

zápcha; hnačka; závraty; ospalosť; sucho v ústach, nosa alebo hrdla; popudlivosť; bolesť hlavy; strata chuti do jedla; nevoľnosť; zhrubnutie hlienových sekrétov; podráždený žalúdok; zvracanie.

Závažné alergické reakcie (vyrážka, žihľavka, svrbenie, ťažkosti s dýchaním, tesnosť v hrudníku, opuch úst, tváre, pier alebo jazyka); rozmazané videnie, dvojité videnie alebo iné zmeny videnia; zmätenosť; problémy s močením alebo neschopnosťou močiť; rýchly, pomalý alebo nepravidelný tep srdca; strata koordinácie; náladové alebo duševné zmeny; nervozita; zvonenie v ušiach; záchvaty; ťažké závraty, závraty alebo bolesti hlavy; ťažká ospalosť; plytké dýchanie; tras; problémy so spánkom; nekontrolované pohyby svalov; nezvyčajné podliatiny alebo krvácanie; neobvyklá slabosť alebo únava.

Toto nie je úplný zoznam všetkých vedľajších účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť. Ak máte otázky týkajúce sa vedľajších účinkov, obráťte sa na poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Informujte svojho lekára o lekárskych vedomostiach o vedľajších účinkoch Ak chcete nahlásiť vedľajšie účinky príslušnej agentúre, prečítajte si príručku o hlásení problémov FDA.

Obráťte sa na 1-800-222-1222 (Americká asociácia toxikologických centier), miestne toxikologické centrum (http://aapcc.org) alebo pohotovosť okamžite. Príznaky môžu zahŕňať rozmazané videnie; zmätenosť; halucinácie; záchvaty; ťažké závraty, závraty alebo bolesti hlavy; ťažká ospalosť; plytké dýchanie; neobvykle rýchly, pomalý alebo nepravidelný tep srdca; zvracanie.

Uchovávajte sialový sirup Nalex pri izbovej teplote, od 59 do 86 stupňov F (15 a 30 stupňov C). Uchovávajte mimo dosahu tepla, vlhkosti a svetla. Neskladujte v kúpeľni. Uchovávajte sialový sirup Nalex mimo dosahu detí a mimo domácich zvierat.

Tieto informácie by sa nemali používať na rozhodovanie, či užívať Nalex AC sirup alebo akýkoľvek iný liek. Iba váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má vedomosti a školenie, aby rozhodol, ktoré lieky sú pre vás to pravé. Táto informácia nepodporuje žiadny liek ako bezpečný, účinný alebo schválený na liečbu akéhokoľvek pacienta alebo zdravotného stavu. Toto je len stručný súhrn všeobecných informácií o Nalex AC sirupu. Nezahŕňa všetky informácie o možných použitiach, pokynoch, varovaniach, preventívnych opatreniach, interakciách, nepriaznivých účinkoch alebo rizikách, ktoré sa môžu vzťahovať na sirup Nalex AC. Tieto informácie nie sú špecifické lekárske rady a nenahrádzajú informácie, ktoré dostanete od svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Musíte hovoriť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti o kompletných informáciách o rizikách a výhodách používania sirupu Nalex AC.