nealkoholické tukové ochorenie pečene alternatívna medicína

Neukázalo sa, že by sa liečba alternatívnej medicíny vyliečila nealkoholickým tukovým ochorením pečene. Ale výskumníci študujú, či by niektoré prírodné látky mohli byť užitočné, ako napr

Vitamín E. Teoreticky vitamín E a ďalšie vitamíny nazývané antioxidanty môžu pomôcť chrániť pečeň znížením alebo neutralizáciou poškodenia spôsobeného zápalom. Je však potrebný ďalší výskum.

Niektoré dôkazy naznačujú, že doplnky vitamínu E môžu pomôcť ľuďom s poškodením pečene spôsobeným nealkoholickým tukovým ochorením pečene. Ale vitamín E má vedľajšie účinky, ako je zvýšené riziko smrti a u mužov zvýšené riziko rakoviny prostaty.

Diskutujte výhody a riziká vitamínu E so svojím lekárom.

Kávu. V jednej štúdii mali ľudia s nealkoholickým tukovým pečeňovým ochorením, ktorí hlásili pitie kávy, menšie poškodenie pečene ako tí, ktorí vypili malú alebo žiadnu kávu. Nie je jasné, ako môže káva ovplyvniť poškodenie pečene alebo koľko kávy potrebujete na pitie.

Ak už pijete kávu, tieto výsledky môžu viesť k tomu, že sa cítite lepšie s vašou rannou šálkou kávy. Ale ak už nepijete kávu, pravdepodobne to nie je dobrý dôvod na začatie. Diskutujte potenciálny prínos kávy so svojím lekárom.