nisoldipín (orálna cesta) správne použitie

dávkovanie

Zmeškaná dávka

Okrem užívania tohto lieku môže liečba vášho vysokého krvného tlaku zahŕňať kontrolu hmotnosti a zmeny v typoch potravín, ktoré konzumujete, najmä potraviny s vysokým obsahom sodíka. Váš lekár vám povie, ktoré z nich sú pre vás najdôležitejšie. Pred zmenou stravovania sa obráťte na svojho lekára.

Mnohí pacienti, ktorí majú vysoký krvný tlak, nevšimnú žiadne príznaky tohto problému. V skutočnosti sa mnohí môžu cítiť normálne. Je veľmi dôležité, aby ste si liek užívali presne podľa pokynov a aby ste dodržiavali schôdzky so svojím lekárom, aj keď sa cítite dobre.

Pamätajte, že tento liek nebude vyliečiť váš vysoký krvný tlak, ale pomáha to ovládať. Musíte pokračovať v užívaní lieku podľa pokynov, ak očakávate zníženie krvného tlaku a jeho zníženie. Možno budete musieť užívať vysoký krvný tlak lekára po zvyšok vášho života. Ak nie je liečený vysoký krvný tlak, môže spôsobiť vážne problémy, ako je zlyhanie srdca, ochorenie krvných ciev, mŕtvica alebo ochorenie obličiek.

Užívajte tento liek presne podľa pokynov, aj keď sa cítite dobre. Neužívajte viac tohto lieku a neberte ho častejšie, než Vám nariadil lekár. Tento liek funguje najlepšie, ak je v krvi stále množstvo. Ak chcete zachovať konštantné hladiny v krvi, užívajte tento liek súčasne každý deň a nenechajte si ujsť žiadne dávky.

Tabletu s predĺženým uvoľňovaním prehltnite celé. Nepretrhávajte, nerozdrvujte ani nehojte. Najlepšie je užívať tento liek na prázdny žalúdok.

Dávka tohto lieku sa bude líšiť u rôznych pacientov. Dodržujte pokyny lekára alebo pokyny na štítku. Nasledujúce informácie zahŕňajú iba priemerné dávky tohto lieku. Ak je vaša dávka iná, nezmení ju, pokiaľ Vám to lekár nepovie.

skladovanie

Množstvo lieku, ktoré užívate, závisí od intenzity lieku. Taktiež počet dávok, ktoré užívate každý deň, časový interval medzi dávkami a dĺžka užívania lieku závisia od zdravotného problému, pre ktorý užívate liek.

Ak vynecháte dávku tohto lieku, užite ho čo najskôr. Ak však máte skoro čas na ďalšiu dávku, preskočte vynechanú dávku a vráťte sa na svoj pravidelný dávkovací režim. Nezdvojujte dávky.

Uchovávajte lieky v uzavretej nádobe pri izbovej teplote, mimo dosahu tepla, vlhkosti a priamemu svetlu. Chráňte pred mrazom.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Neuchovávajte neaktuálne lieky alebo lieky, ktoré už nie sú potrebné.

Opýtajte sa svojho zdravotníckeho pracovníka, ako by ste mali zlikvidovať akýkoľvek liek, ktorý nepoužívate.