nočné hrôzy u detí: príčiny, symptómy, liečby

Trendy poruchy spánku

Nočné hrôzy u detí sú výrazne odlišné od oveľa bežnejších nočných mora. Nočné príznaky teroru sú časté a opakujúce sa epizódy intenzívneho plaču a strachu počas spánku s ťažkosťami pri prebudení dieťaťa.

Ying ChuInsomnia postihuje viac ako 50 miliónov ľudí na svete – ale môžeme rýchlo fixovať lieky v prospech zdravšieho dlhodobého riešenia? Niekedy ambien-popper Ying Chu knihy relácie s holistickým spánku doc ​​som bol šampión spanie. Rád by som sa rozbehol, počúval som sedem hodín, sen blahoželal a vždy som sa zobudil. Moja myšlienka pomôcť pri spánku bol čajový harmanček a horúci kúpeľ. Ale potom na jar, po deviatich rokoch spolu, môj priateľ v živote a ja som sa rozišiel. Zanechal ma v emocionálnom …

Odhaduje sa, že 1% až 6% detí zažije nočné hrôzy. Porucha sa zvyčajne rieši počas dospievania.

Nočné hrôzy môžu byť spôsobené

Okrem častých, opakujúcich sa epizód intenzívneho plaču a strachu počas spánku, s ťažkosťami vzbudzujúcimi dieťa, deti s nočnou horúčkou môžu tiež zažiť

Na rozdiel od nočných múrov, väčšina detí nespomína na sen po nočnej epizóde teroru a väčšinou si nepamätajú epizódu nasledujúce ráno.

Typická epizóda nočného teroru zvyčajne začína približne 90 minút po zaspaní. Dieťa sedí v posteli a kričí. Zatiaľ čo sa zdá byť prebudené, dieťa je zmätené, dezorientované a nereaguje na podnety. Zdá sa, že dieťa nevie o prítomnosti rodičov a zvyčajne nehovorí. Dieťa sa môže potápať v posteli a nereaguje na upokojenie rodičov.

Väčšina epizód trvá len niekoľko minút, ale môže trvať až 30 minút, kým sa dieťa uvoľní a vráti sa k normálnemu spánku.

Vzhľadom na to, že dieťa má narušený spánok, môže sa objaviť unavený ďalší deň a tiež môže mať zníženú pozornosť. Liečbu a poradenstvo v oblasti nočných hrôz by mal riadiť lekár.

 z

SOURCE

Nočné havárie z