nutričné ​​výhody kukurice

Nič nehovorí leto celkom podobne ako kukurica na klasu – možno kvôli klimatickým koreňom vegetariánov. Vedci sa domnievajú, že ľudia v strednom Mexiku vyvinuli kukuricu z teosinte, divokej trávy pred najmenej 7 000 rokmi. Tiež známy ako kukurica, kukurica sa nakoniec rozšíri na sever k juhozápadným Spojeným štátom a na juh do Peru. Columbus získal kukuricu z Indov v Amerike a priniesol ho späť do Španielska. Odtiaľ sa rozšíril do západnej Európy a časom do zvyšku sveta; kukurica sa teraz vyrába na všetkých kontinentoch s výnimkou Antarktídy.

Dnes sa pestuje početné odrody, ale najbežnejšie sú krehké, dentálne, sladké a popkornové. Kukurica je výživná, poskytuje vlákninu, ktorá pomáha pri trávení, plus folát, tiamín, fosfor, vitamín C a horčík (asi 10% dennej hodnoty pre každého). A len pre zábavu, skôr, ako sa do toho kokteilu uhryznete pri ďalšom grile, pozrite sa bližšie: Priemerné ucho má 800 jadier, usporiadaných v 16 riadkoch, s jedným vláknom hodvábu pre každé jadro.

Grilovaná kukurica Confetti Slaw

Robí 8 porcií

prísady

6 uší kukurice

1 červená paprika

2 jalapeño papriky

sprej na varenie

1 lyžička olivového oleja

1 zväzok (asi šesť stoniek) zelená cibuľa, nasekané

1 polievková lyžica čerstvej limetovej šťavy

2 lyžice čerstvého tymiánu alebo nakrájanej bazalky alebo koriandra

1 lyžička soli

paprika podľa chuti

Inštrukcie

1. Pripravte gril.

2. Shuck, umývanie a sušené kukurice a kabát s varením sprejom. Umyte papriku, nakrájajte na štvrtiny a povlečte sprejom na varenie.

3. Umiestnite kukuricu a papriku na gril približne 10 až 15 minút a často sa otáčajte, až kým nebude kukurica ľahko zapečená.

4. Rozstrihnite jadrá z kukuričných klasov a nakrájajte papriky veľkosti podobnej kukuričným jadrám.

5. Spojte kukuricu, papriku a ostatné zložky. Ochutnajte soľou a korením a dobre premiešajte. Chill po dobu 1-2 hodín.

6. Podávajte chladené alebo pri izbovej teplote na vrchole grilovaných rýb, v mäkkých kukuričných tortiliach s mäsom alebo rybami, ako dip s pečenými pita čipmi alebo ako farebné prílohy.

Na porciu: 107 kalórií, 3 g bielkovín, 24 g sacharidov, 1 g tuku (0 g nasýteného tuku, 0 g trans-tuku), 0 mg cholesterolu, 3 g vlákniny a 297 mg sodíka. Kalórie z tuku: 11%.

ZDROJE

Odkaz na potraviny: “A-kukurica I.”

Nutričné ​​údaje: “Kukurica, sladká, žltá, varená, varená, vyčerpaná, bez soli.”

zdravé, lahodné recepty z časopisu Eating Well.

Počas cvičenia by ste mali počítať medzi …