obezita neovplyvní bezpečnosť kĺbov: štúdie

Alan Mozes

HealthDay Reportér

Piatok, 2 október 2015 (HealthDay News) – Ľudia obézni a nadváha, ktorí majú kĺbové náhradné ordinácie, menej pravdepodobne potrebujú transfúziu krvi a nie je pravdepodobnejšie, že budú čeliť komplikáciám ako pacienti s normálnou hmotnosťou, zistí nová analýza.

Je to veľmi zložitá záležitosť, “povedal doktor Nolan Wessell, ortopedická chirurgia so sídlom v nemocnici Henryho Forda v Detroite.” A toto zistenie je trochu prekvapujúce.

Ale mohlo by to byť len to, že väčší pacienti majú väčšiu celkovú krvnú hodnotu, “dodal.” A preto strácajú nižšie percento krvi ako menšie pacientky počas operácie. V podstate to môže byť, že majú vo svojej nádrži väčšiu rezervu a môžu si dovoliť stratiť o niečo viac krvi bez nutnosti transfúzie. Nevieme to. Ale aspoň koncepčne to dáva zmysel.

Napriek tomu vedúci výskumného úradu Dr. Craig Silverton, podpredseda ortopédie Henry Ford, varoval, že na potvrdenie zistení bude potrebný ďalší výskum, pretože “sú v rozpore s tým, čo sme vždy považovali za významný rizikový faktor pre komplikácie a transfúziu. ”

Silverton, Wessell a ich kolegovia prezentovali zistenia vo štvrtok na stretnutí Medzinárodnej spoločnosti pre technológiu v oblasti artroplastiky vo Viedni v Rakúsku. Výskum prezentovaný na stretnutiach by sa mal považovať za predbežný, kým nebol uverejnený v odbornom lekárskom časopise.

Obavy z toho, ako môže nadmerná hmotnosť ovplyvniť potreby transfúzie krvi počas operácie nahradenia bedrového a kolenného kĺbu, sa sústreďuje na skutočnosť, že takmer 79 miliónov ľudí na svete je teraz obéznych.

A keďže nadmerné uvoľňovanie zvyšuje riziko kĺbov, veľké percento pacientov s operáciou bedrového a kolenného kĺbu má nadváhu alebo obezitu, uviedli vedci.

Počas chirurgického zákroku je jedným z hlavných cieľov udržať stratu krvi pod kontrolou, aby sa eliminovala potreba transfúzie krvi, dodali.

Prečo? Transfúzie sú už dlho spojené s vyšším rizikom infekcie, problémami s imunitným systémom, predĺženou hospitalizáciou a / alebo smrťou. V skutočnosti jedna pätina všetkých pacientov s transfúziou krvi (bez ohľadu na chirurgickú operáciu) trpí určitým typom nežiaducej reakcie, povedali vedci.

Dobrá správa: väčšina pacientov s chirurgickým zákrokom v oblasti bedrového a kolenného kĺbu nikdy nedosiahne potrebu transfúzie. Silverton poukázal na to, že “transfúzie sú oveľa menej bežné dnes, ako boli 20 rokov späť.” V ideálnom prípade by sa nikto nikdy nedal krvnou transfúziou.

zdravé, lahodné recepty z časopisu Eating Well.

Počas cvičenia by ste mali počítať medzi …