odvzdušnenie bradavky

Vypúšťanie bradavky sa vzťahuje na akúkoľvek tekutinu, ktorá vyčnieva z vsuvky prsníka.

Odtok bradavky u ženy, ktorá nie je tehotná alebo dojčiaca, nemusí byť nevyhnutne abnormálna, ale má byť hodnotená lekárom. Výtok bradavky u človeka za akýchkoľvek okolností by mohol byť problémom a potrebuje ďalšie hodnotenie.

Jedna alebo obe prsia môžu spôsobiť výtok z bradavky buď spontánne, alebo keď stlačíte bradavky alebo prsia. Výtok bradavky môže vyzerať mliečne alebo môže byť jasný, žltý, zelený, hnedý alebo krvavý. Výtok bez mlieka vychádza z tvojich prsníkov cez tie isté otvory na bradavky, ktoré nesú mlieko. Konzistencia výtoku bradavky sa môže meniť – môže byť silná a lepkavá alebo tenká a vodnatá.

Výtok bradavky je len zriedka známkou rakoviny prsníka. Ale môže to byť znakom základnej podmienky, ktorá si vyžaduje liečbu.

Ak máte stále menštruačné obdobie a výtok z bradavky nevyrieši sám po ďalšom menštruačnom cykle, dohodnite si s lekárom stretnutie, aby ste ju vyhodnotili. Ak ste však ukončili menopauzu a máte spontánny výtok z bradaviek, ktorý zahŕňa jednu prsia a jediný kanál, okamžite sa obráťte na svojho lekára na ďalšie hodnotenie.

Zatiaľ dbajte na to, aby ste zabránili stimulácii bradaviek – vrátane častých kontrol na vypúšťanie – pretože stimulácia skutočne uvoľňuje výtok.

navštívte svojho lekára