orálne zdravie: liečba a starostlivosť

Trendy týkajúce sa orálneho zdravia

Najčastejšie krivé zuby, prekrvenie a podkolenky sú zdedené vlastnosti, rovnako ako farba očí alebo veľkosť vašich rúk.

Každý chce veľký úsmev, ale mnohí z nás potrebujú pomoc tam. Stále viac ľudí má úspech s jasnými ortodontickými zariadeniami, ktoré sa nazývajú zarovnávače.

Ak má vaše dieťa skrútené zuby alebo neusporiadanú čeľusť, môže to byť čas na návštevu ortodontistu.

Ak máte zúbkované zuby a / alebo neusporiadaný skus (úskok alebo prehltnutie), existuje celá škála procedúr, ktoré môžu pomôcť narovnať zuby, vrátane priečok a zadržiavačov.

Držiaky, drôty, pružiny, gumové pásy a iné spotrebiče môžu prilákať jedlo a plak, ktoré môžu škvrny zubami, ak nie sú odstránené.

Zistite, aké podmienky môžu vyžadovať orálnu chirurgiu a čo môžete očakávať.

Koreňový kanál je ošetrenie, ktoré sa používa na opravu a záchranu zuba, ktorý sa zle rozpadne alebo sa nakazí.

Zub, ktorý je vážne poškodený, môže byť potrebné odstrániť. Chirurg, ktorý sa špecializuje na operácie úst (ústny a maxilofaciálny chirurg) alebo váš zubár, môže odstrániť zub.

Gumový štep môže byť potrebný na ochranu vašich zubov pred škodlivými účinkami recesie ďasien, alebo sa môžete rozhodnúť, že máte zlepšiť vzhľad vášho úsmevu.

Tiež nazývané gumovité pretváranie alebo tkanivové sochárstvo, tento kozmetický zubársky postup môže dokonca vyčistiť nerovnomernú čiaru ďasien a dať vám úsmev, na ktorý môžete byť hrdí.

Akékoľvek zubné záchvaty ako zranenie zubov alebo ďasien môžu byť potenciálne vážne a nemali by sa ignorovať.

Zubné lepenie je postup, pri ktorom sa aplikuje zubovo sfarbený živicový materiál (odolný plastový materiál) a spevňuje sa špeciálnym svetlom, ktoré nakoniec “spojí” materiál s zubom, aby obnovil alebo zlepšil úsmev človeka.

Existuje celá rada liečby ochorenia ďasien v závislosti od štádia ochorenia, ako ste mohli reagovať na skoršie liečby a celkový zdravotný stav.

Výplne sa používajú aj na opravu popraskaných alebo zlomených zubov a zubov, ktoré boli opotrebované z nesprávneho použitia (ako napríklad z brúsenia zubov alebo zubov).

Keď sa používa na “vytvrdzovanie” náplne, laser pomáha posilniť spojenie medzi náplňou a zubom. Pri používaní v postupoch bielenia zubov pôsobí laser ako zdroj tepla a zvyšuje účinok činidiel na zuby.

Zubné implantáty sú náhradné zubné korene. Implantáty poskytujú pevný základ pre fixné (trvalé) alebo vymeniteľné náhradné zuby, ktoré sú vyrobené tak, aby zodpovedali vašim prirodzeným zubom.

Zubná koruna je zubovitá “čiapka”, ktorá je umiestnená nad zubom – na zakrytie zuba, aby sa obnovil jeho tvar a veľkosť, sila a zlepšenie jeho vzhľadu.

Zubné dýhy (niekedy nazývané porcelánové dyhy alebo dentálne porcelánové lamináty) sú oblátky tenké, na mieru vyrobené škrupiny materiálov zubov, ktoré sú určené na zakrytie predného povrchu zubov na zlepšenie vášho vzhľadu.

Most je tvorený dvoma korunami pre zuby na každej strane medzery – tieto dva kotviace zuby sa nazývajú oporné zuby – a falošný zub / zuby medzi nimi.

Zubné náhrady sú rôzne spôsoby, ako môže váš zubár nahradiť alebo obnoviť chýbajúce zuby alebo chýbajúce časti zubnej štruktúry.

Odvzdušnenie je technológiou bez vŕtania, ktorú niektorí zubári používajú na odstránenie zubného kazu a iných aplikácií.

Liečba sucho v ústach závisí od toho, čo spôsobuje problém.

Rekontúracie alebo pretváracie zuby (nazývané aj odontoplastika, eameloplastika, striptíz alebo štíhlenie) je postup, pri ktorom sa odstraňujú malé množstvá zubnej skloviny, aby sa zmenila dĺžka, tvar alebo povrch zuba.

Aj keď trvalé zuby mali trvať celý život, existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť potrebná extrakcia zubov.

Ak je váš zub zlomený, rozštiepený alebo zlomený, čo najskôr navštívte svojho zubára. Inak by sa váš zub mohol ďalej poškodiť alebo sa nakaziť, čo môže spôsobiť, že skončíte stratou zuba.

Tesniace prostriedky sú tenké plastové nátery natreté na žuvacích plochách zubov – zvyčajne zadné zuby (premoláry a moláry) – aby sa zabránilo zubnému kazu.

Chrániče úst sú kryty nosené na zuboch a často sa používajú na ochranu zubov pred poškodením zubov a počas športu.

Nájdete tu tipy a triky, ako aj najnovšie správy a výskum o orálnom zdraví.

Momentálne ste

Iba 18,5% mnohých ľudí na svete nikdy netopie. Chýba vám jednoduchým spôsobom, ako urobiť veľký rozdiel v zdraví vašich úst. Bez ohľadu na to, ako dobre kefujete, stále sa vytvára povlak medzi zubami a ďasnami. Niť odstráni potravu zachytenú medzi zubami a odstráni fóliu baktérií, ktorá sa tvorí predtým, než sa zmení na plaketu, čo môže zapríčiniť zápaly ďasien (zápal ďasien), dutiny a straty zubov. Pokúste sa začať používať len jeden zub.

Ste jedným z 31% mnohých ľudí na svete, ktorí nemajú každodennú príchuť. Chýba vám jednoduchým spôsobom, ako urobiť veľký rozdiel v zdraví vašich úst. Bez ohľadu na to, ako dobre kefujete, stále sa vytvára povlak medzi zubami a ďasnami. Štetiny zubnej kefky samotné nemôžu účinne vyčistiť medzi týmito tesnými priestormi. Flossing odstraňuje až 80% filmu, ktorý vytvrdzuje do plaku, čo môže spôsobiť zapálenie ďasien (zápal ďasien), dutiny a straty zubov. Zamerajte sa na ďalšie 3 dni!

Ste jedným z 31% mnohých ľudí na svete, ktorí nemajú každodennú príchuť, ale vy ste na dobrej ceste pozitívne ovplyvniť vaše zuby a ďasná. Bez ohľadu na to, ako dobre kefujete, stále sa vytvára povlak medzi zubami a ďasnami. Štetiny zubnej kefky samotné nemôžu účinne vyčistiť medzi týmito tesnými priestormi. Flossing odstraňuje až 80% filmu, ktorý vytvrdzuje do plaku, čo môže spôsobiť zapálenie ďasien (zápal ďasien), dutiny a straty zubov. Zamerajte sa na všetky 7 dní!

Iba 50,5% mnohých ľudí na svete denne a dobre pre vás, že ste jedným z nich! Bez ohľadu na to, ako dobre kefujete, stále sa vytvára povlak medzi zubami a ďasnami. Štetiny zubnej kefky samotné nemôžu účinne vyčistiť medzi týmito tesnými priestormi. Flossing odstraňuje až 80% filmu, ktorý vytvrdzuje do plaku, čo môže spôsobiť zapálenie ďasien (zápal ďasien), dutiny a straty zubov. Blahoželáme vám k dobrému zvyku v oblasti ústneho zdravia!

Nájdete tu tipy a triky, ako aj najnovšie správy a výskum o orálnom zdraví.

ZDROJE

Zubná asociácia, zdraví ľudia 2010