oraverse: zvrátenie zubnej necitlivosti

Zubná práca – vrátane výplní, koruniek a koreňových kanálov – vyžaduje lokálne anestetikum, ktoré môže tiež znecitliť vaše pery, tváre a jazyk. Zneškodnenie môže trvať dve alebo viac hodín po ukončení procedúry. Keď sú ústa a pery znecitlivé, môže byť ťažké sa usmievať, rozprávať alebo piť.

Mesylát fentolamínu (OraVerse) urýchľuje návrat normálneho pocitu po stomatologickej práci. Štúdie ukazujú, že mesylát fentolamínu – podaný ako injekcia po dokončení zubnej práce – vráti normálne pocity na pery, tváre a jazyk rýchlejšie ako bez liečiva, zvyčajne za približne jednu hodinu.

Ak zubný zákrok spôsobuje bolesť mäkkých tkanív alebo kostí a lokálne anestetikum poskytuje dlhodobý komfort po ukončení procedúry, použitie fenylamínu mesylátu sa neodporúča.

Ako funguje fenylamín mezylát, nie je úplne pochopený, ale predpokladá sa, že zvýši prietok krvi do oblasti mäkkých tkanív. Fenolamín mezylát funguje len vtedy, ak pôvodné anestetikum obsahuje liek, ktorý zužuje vaše cievy (vazokonstrikčný faktor), ako napríklad epinefrín.

Fenolamín mezylát patrí do triedy liekov, ktoré môžu spôsobiť nízky krvný tlak, rýchly srdcový rytmus a nepravidelné srdcové rytmy. Hoci takéto udalosti sú zriedkavé pri hláseniach použitia fentolamínu mesylátu, povedzte svojmu zubnému lekárovi, ak máte ochorenie srdca alebo ciev (kardiovaskulárne ochorenie) v anamnéze.

Fenolamín mezylát sa neodporúča deťom do 6 rokov alebo deťom, ktoré vážia menej ako 15 kilogramov. Použitie mesylátu fentolamínu si vyžaduje dodatočný poplatok a nie je kryté zubným poistením.

s