orazinc 220

Zinkový doplnok sa používa na prevenciu alebo liečbu nedostatku zinku.

Použitie pre Orazinc 220

Telo potrebuje zinok na normálny rast a zdravie. Pre pacientov, ktorí nemôžu dostať dostatok zinku v pravidelnej strave alebo ktorí potrebujú viac zinku, môžu byť potrebné doplnky zinku. Sú zvyčajne užívané ústami, ale niektorí pacienti môžu byť potrestaní injekciou.

Zinkové doplnky sa môžu používať na iné podmienky, ktoré určil váš zdravotnícky pracovník.

Nedostatok zinku môže viesť k zhoršeniu nočného videnia a hojenia rán, zníženiu chuti a vône, zníženej schopnosti bojovať proti infekciám a slabému rozvoju reprodukčných orgánov.

Navyše predčasne narodené deti môžu potrebovať ďalší zinok.

Zvýšená potreba zinku by mal určiť Váš zdravotnícky pracovník.

Tvrdenia, že zinok je účinný pri prevencii straty zraku u starších pacientov, neboli preukázané. Zinok nebol preukázateľne účinný pri liečbe porfýrie.

Injekčný zinok je podávaný alebo pod dohľadom zdravotníckeho pracovníka. Ďalšie formy zinku sú k dispozícii bez lekárskeho predpisu.

Význam stravy

Akonáhle bol liek alebo potravinový doplnok schválený na uvedenie na trh na určité použitie, skúsenosť môže preukázať, že je tiež užitočná pri iných zdravotných problémoch. Hoci toto použitie nie je zahrnuté do označovania výrobkov, doplnky zinku sa používajú u niektorých pacientov s nasledujúcim zdravotným stavom

Pre dobré zdravie je dôležité, aby ste jedli vyváženú a rozmanitú stravu. Dôsledne dodržiavajte akýkoľvek diétny program, ktorý Vám môže odporučiť lekár. Pre vaše špecifické stravovacie vitamínové a / alebo minerálne potreby požiadajte svojho zdravotníka o zoznam vhodných potravín. Ak si myslíte, že vo vašej strave nedostanete dostatok vitamínov a / alebo minerálov, môžete si vybrať, že užívate výživový doplnok.

Zinok sa nachádza v rôznych potravinách, vrátane štíhleho červeného mäsa, morských plodov (najmä sleďov a ustríc), hrášku a fazule. Zinok sa tiež nachádza v celých zrnách, avšak zistilo sa, že veľké množstvá celozrnných produktov znižujú množstvo zinku, ktoré sa absorbuje. Dodatočný zinok sa môže pridávať do stravy ošetreným (pozinkovaným) riadom. Potraviny uskladnené v nepotvrdených plechovkách z cínu môžu spôsobiť, že bude dostupný menej zinku na absorpciu z potravy.

Denné množstvo potrebného zinku je definované niekoľkými rôznymi spôsobmi.

Normálny denný odporúčaný príjem v miligramoch (mg) pre zinok je všeobecne definovaný nasledovne

Ak užívate výživový doplnok bez lekárskeho predpisu, dôkladne si prečítajte a dodržiavajte všetky bezpečnostné opatrenia na etikete. Pri týchto doplnkoch by sa malo zvážiť nasledujúce

Informujte svojho lekára, ak ste niekedy mali nejakú nezvyčajnú alebo alergickú reakciu na lieky v tejto skupine alebo na iné lieky. Tiež povedzte svojmu zdravotníckemu pracovníkovi, ak máte akékoľvek iné typy alergií, ako napríklad farbivá na potraviny, konzervačné látky alebo zvieratá. V prípade výrobkov, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis, si pozorne prečítajte štítky alebo zložky obalu.

Problémy u detí neboli hlásené s príjmom normálnych denných odporúčaných množstiev.

Problémy u starších dospelých neboli hlásené s príjmom normálnych denných odporúčaných množstiev. Existujú určité dôkazy, že starší ľudia môžu byť vystavení riziku nedostatku zinku v dôsledku zlého výberu potravy, zníženej absorpcie zinku v tele alebo liekov, ktoré znižujú vstrebávanie zinku alebo zvyšujú stratu zinku z tela.

Je obzvlášť dôležité, aby ste počas tehotenstva dostávali dostatok vitamínov a minerálov a aby ste počas tehotenstva dostali správne množstvo vitamínov a minerálov. Zdravý rast a vývoj plodu závisí od trvalého prívodu živín z matky. Existujú dôkazy o tom, že nízke hladiny zinku v krvi môžu viesť k problémom v tehotenstve alebo v prípadoch poškodenia dieťaťa. Avšak pri užívaní veľkého množstva výživového doplnku v tehotenstve môže byť matke a / alebo plod škodlivé a malo by sa mu vyhnúť.

Je dôležité, aby ste dostali správne množstvo vitamínov a minerálov, aby vaše dieťa dostalo aj potrebné vitamíny a minerály na správne rastu. Avšak pri užívaní veľkého množstva výživového doplnku počas dojčenia môže matka a / alebo dieťa škodiť a malo by sa mu zabrániť.

Hoci niektoré lieky sa vôbec nesmú používať spoločne, v iných prípadoch sa môžu používať dva rôzne lieky, a to aj vtedy, ak sa môže vyskytnúť interakcia. V týchto prípadoch môže Váš lekár chcieť zmeniť dávku alebo môžu byť potrebné ďalšie opatrenia. Ak užívate niektorý z týchto potravinových doplnkov, je obzvlášť dôležité, aby vaši zdravotnícki pracovníci vedeli, či užívate niektorý z nižšie uvedených liekov. Nasledujúce interakcie boli vybrané na základe ich potenciálneho významu a nie sú nevyhnutne všetky.

Použitie doplnkov stravy v tejto triede s niektorým z nasledujúcich liekov sa zvyčajne neodporúča, ale v niektorých prípadoch sa môže vyžadovať. Ak sú oba lieky predpísané spoločne, lekár môže zmeniť dávku alebo ako často užívate jeden alebo obidva lieky.

Niektoré lieky by sa nemali používať v čase alebo v čase, keď sa jesť jedlo alebo jesť určité druhy potravín, pretože sa môžu vyskytnúť interakcie. Používanie alkoholu alebo tabaku s určitými liekmi môže tiež spôsobiť vzájomné pôsobenie. Diskutujte so svojím lekárom o používaní lieku s jedlom, alkoholom alebo tabakom.

Prítomnosť iných zdravotných problémov môže ovplyvniť používanie výživových doplnkov v tejto triede. Uistite sa, že informujete svojho lekára, ak máte nejaké iné zdravotné problémy

Táto časť poskytuje informácie o správnom používaní množstva výrobkov, ktoré obsahujú doplnok zinku. Nesmie byť špecifická pre Orazinc 220. Prečítajte si prosím pozorne.

Zinokové doplnky sú najúčinnejšie, ak sa užívajú aspoň 1 hodinu pred alebo 2 hodiny po jedle. Avšak, ak zinok doplnky spôsobujú žalúdočné rozrušenie, môžu byť užívané s jedlom. Mali by ste povedať svojmu zdravotníckemu odborníkovi, ak užívate zinkový doplnok s jedlom.

Dávkovanie liekov v tejto triede bude pre rôznych pacientov odlišné. Dodržujte pokyny lekára alebo pokyny na štítku. Nasledujúce informácie zahŕňajú iba priemerné dávky týchto liekov. Ak je vaša dávka iná, nezmení ju, pokiaľ Vám to lekár nepovie.

Pred použitím Orazinc 220

Množstvo lieku, ktoré užívate, závisí od intenzity lieku. Taktiež počet dávok, ktoré užívate každý deň, časový interval medzi dávkami a dĺžka užívania lieku závisia od zdravotného problému, pre ktorý užívate liek.

Ak vynecháte dávku tohto lieku, užite ho čo najskôr. Ak však máte skoro čas na ďalšiu dávku, preskočte vynechanú dávku a vráťte sa na svoj pravidelný dávkovací režim. Nezdvojujte dávky.

Ak chýbate, že užívate doplnky zinku na jeden alebo viac dní, nie je dôvod na obavy, pretože trvá určitý čas, kým vaše telo bude mať zinok vážne nízky. Ak však Váš zdravotnícky pracovník odporučil, aby ste si zinok zobrali, snažte sa zapamätať, že ho budete užívať každý deň podľa pokynov.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Uchovávajte lieky v uzavretej nádobe pri izbovej teplote, mimo dosahu tepla, vlhkosti a priamemu svetlu. Chráňte pred mrazom.

Neuchovávajte neaktuálne lieky alebo lieky, ktoré už nie sú potrebné.

Keď sa zinok spája s určitými jedlami, nemusí sa absorbovať do vášho tela a nebude vám to nič dobré. Ak užívate zinok, treba sa vyvarovať alebo užívať nasledujúce potraviny 2 hodiny po užití zinku

Neužívajte súčasne doplnky zinku a medené, železné alebo fosforové doplnky. Najlepšie je dávkovať tieto dávky v rozmedzí 2 hodín, aby ste získali plný benefit z každého doplnku stravy.

Správne používanie doplnku zinku

Spolu s potrebnými účinkami môže výživový doplnok spôsobiť nežiaduce účinky. Hoci nie všetky tieto vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť, ak sa vyskytnú, môžu potrebovať lekársku pomoc.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z nasledujúcich vedľajších účinkov, čo najskôr sa poraďte so svojím lekárom

Ďalšie nežiaduce účinky, ktoré nie sú uvedené, sa môžu vyskytnúť aj u niektorých pacientov. Ak spozorujete akékoľvek iné účinky, obráťte sa na svojho zdravotníckeho pracovníka.

Bezpečnostné opatrenia pri použití Orazinc 220

Nežiaduce účinky Orazinc 220