orechy a vaše srdce: jedenie orechy pre zdravie srdca

Jesť matice pomáha vášmu srdcu. Objavte, ako orechy, mandle a ďalšie orechy pomáhajú znižovať cholesterol, keď sa jedia ako súčasť vyváženej stravy.

Jesť orechy ako súčasť zdravej výživy môže byť dobré pre vaše srdce. Orechy, ktoré obsahujú nenasýtené mastné kyseliny a iné živiny, sú tiež výborným jedlom. Sú lacné, ľahko sa skladujú a ľahko sa balia, keď ste na cestách.

Typ orechy, ktorý konzumujete, nie je taký dôležitý, hoci niektoré orechy majú viac zdravých výživných látok a tukov ako ostatné. Vlašské orechy, mandle, lieskové orechy – hovoríte to – takmer každý typ matice má veľa výživy zabalené do malého balíčka. Ak máte ochorenie srdca, konzumácia orechov namiesto menej zdravého občerstvenia vám môže pomôcť ľahšie dodržiavať zdravú výživu srdca.

Môžete jesť orechy pomôcť svojmu srdcu?

Ľudia, ktorí jedia orechy ako súčasť zdravého jedla, môžu znížiť hladinu cholesterolu v krvi s nízkou hustotou lipoproteínov (LDL alebo “zlého”). Vysoký LDL je jednou z hlavných príčin ochorení srdca.

Čo je v orechoch, o ktorých sa predpokladá, že sú zdravé srdce?

Jedenie orechov môže znížiť riziko vzniku krvných zrazenín, ktoré môžu spôsobiť smrteľný infarkt. Zdá sa, že matice zlepšujú zdravie výstelky tepien.

Okrem toho, že sú plnené bielkovinami, väčšina orechov obsahuje aspoň niektoré z týchto zdravých látok