oregano: bylinka vhodná pre vašu kuchyňu a liekovú skrinku

Autor Keri Glassman, MS, RD, CDN

Čerstvá oregano je skvelé antibakteriálne činidlo. Má fytonutrienty (tymol a carvacrol), ktoré bojujú proti infekciám, ako je staf. Je to nabitá antioxidantmi, ktoré pomáhajú predchádzať poškodeniu buniek a sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, vitamínu K, mangánu, železa, vitamínu E, tryptofánu a vápnika. Choď, oregano! Ako ste zabalili toľko výživy v tých malých, nulových kalóriových listoch; Sušené oregano je tiež zdravé (s podobnými výhodami ako čerstvé), ale musí sa s ním starostlivo zaobchádzať. Uchovávajte ju v čistom, suchom, sklenenom obale a skľučovadlo po šiestich mesiacoch. Stará oregano, rovnako ako väčšina korenín, stráca svoju chuť a výhody v priebehu času; OK, takže oregano olej by mal byť použitý trochu inak ako čerstvé oregano. Olej sa odporúča ako prostriedok na bolesť hrdla, zlé trávenie, nevoľnosť, zápal nosa, bolesti za chrbta a bolesť svalov a kĺbov a má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré robia dobrú preventívnu stratégiu. Zima je neslávna chorobami, a preto by mal váš oreganský olej byť v prednej a strednej časti vašej spížky. Žiadne cukrový náter tu: Chutí strašne, takže ho premiešajte tam, kde ho môžete najlepšie skryť. Vo svojej marinárke alebo v šalátovom zálievkovom diele, ale moja obľúbená cesta je pokryť, je to s lyžicou medu, aby ste ju dusili. (OK, myslím, že tam je malý cukor povlak.) Použitie oregano olej sa líšia v závislosti na stave, ale všeobecne niekoľko kvapiek denne na týždeň až 10 dní sa odporúča.

Tam je úplne čas a miesto pre moderné medicíny. Som veriaci v malom ibuproféne alebo acetaminoféne na horúčku a podľa môjho názoru nič nepodporuje Benadril na alergickú vyrážku. Napriek tomu by niektoré vedľajšie účinky modernej medicíny mali zanechať trochu obavy (zvyčajne o Vašu pečeň alebo žalúdočnú nevoľnosť). Môže to byť nekonvenčné, ale bežná zložka, ktorá sa nachádza vo vašej domácnosti, vám môže pomôcť zvládnuť symptómy GI, liečiť bolesti hlavy alebo zmierniť bolesť svalov. Prejdite červený koberec … oregano!

Táto malá rastlina musí byť vo vašej kuchyni a medicínskej skrini, pretože je to lahodná liečivá látka. Existuje viac ako 40 odrôd oregano, ale Origanum vulgare je najviac spojený s prínosom pre zdravie. Môžete použiť čerstvé a sušené listy vo varení pre liečebné výhody, rovnako ako chuť.

Môžete dokonca extrahovať zdravý olej z tejto úžasnej bylinky. Oreganový olej sa môže vytiahnuť zo sušeného oreganu parnou destilačnou cestou, aby sa vytvoril silný, korenivo vonivý, žltohnedý elixír, ktorý sa môže použiť na liečbu celého radu ochorení.

Sviatky sú na nás a viete, že budete potrebovať nápravu na zimné nákupy, stravovanie, dovolenku a záchranu kvetov v novom roku. Takže pripravte miesto na kuchynskej parapete na trochu oregano rastliny (pridať ornament, snáď?) A vyčistiť vašej medicínskej skrinky, takže je priestor pre oregano olej.

Iste, môžete držať trochu sušené oregano vo vašej korenie kabinetu ako no-kalórie pizza topper, ale pridať niektoré z neuveriteľne zelenajúce sa čerstvé veci do vášho nákupného košíka, taky. Vyberte si jasne zelené listy a pevný stonku a používajte listy liberálne (stonky sú nepožívateľné, rovnako ako váš dovolenkový veniec). Dve čajové lyžičky nemajú žiadne kalórie a šesť percent vašich potrieb denného vlákna.

Ak chcete použiť olej oregano na liečenie vašich ochorení, vedzte, že je príliš silný na to, aby sa používal sám, a preto je potrebné ho zmiešať s iným olejom, ako je olivový olej, v pomere 1: 3. Potrebujete iba niekoľko kvapiek ako dávkovanie.

zdravé, lahodné recepty z časopisu Eating Well.

Kuracie, čokoládové, šaláty, dezerty, polievka