orphenadrín (perorálna cesta)

Je veľmi dôležité, aby Váš lekár skontroloval váš pokrok pri pravidelných návštevách, aby sa ubezpečil, že tento liek funguje správne. Na kontrolu nežiaducich účinkov môžu byť potrebné krvné testy.

Orfenadrín môže spôsobiť závažný typ alergickej reakcie nazývanej anafylaxia. Anafylaxia môže byť život ohrozujúca a vyžaduje okamžitú lekársku pomoc. Okamžite sa poraďte s lekárom, ak máte vyrážku, svrbenie, opuch tváre, jazyka a hrdla, problémy s dýchaním alebo bolesť na hrudi po použití tohto lieku.

Tento liek môže spôsobiť, že niektorí ľudia sa môžu stať závratmi, zahmlenými, slabými alebo menej v pohotovosti, než sú normálne. Môže tiež spôsobiť svalovú slabosť u niektorých ľudí. Uistite sa, že viete, ako reagujete na tento liek predtým, ako budete jazdiť, používať stroje alebo robiť čokoľvek iné, ktoré by mohlo byť nebezpečné, ak ste závraty alebo nie ste ostražití a schopní dobre vidieť.

Tento liek môže zvýšiť účinky alkoholu a iných látok tlmiacich CNS (lieky, ktoré spomaľujú nervový systém, čo môže spôsobiť ospalosť). Niektoré príklady látok tlmiacich CNS sú antihistaminiká alebo lieky na sennú nádchu, iné alergie alebo nachladnutie, sedatíva, trankvilizéry alebo lieky na spanie, lieky proti bolesti na predpis alebo omamné látky, barbituráty, liek na záchvaty, iné svalové relaxancie alebo anestetiká vrátane niektorých zubných anestetík , Nepijte alkoholické nápoje a pred užívaním niektorého z vyššie uvedených liekov sa poraďte so svojím lekárom, keď užívate tento liek.

Orphenadrín môže spôsobiť sucho v ústach. Na dočasnú úľavu používajte bez cukru cukrovinku alebo guma, roztopte kúsky ľadu v ústach alebo použite náhradu sliny. Ak však sucho v ústach trvá dlhšie ako 2 týždne, poraďte sa so svojím zubným lekárom. Pokračovanie v suchu v ústach môže zvýšiť pravdepodobnosť ochorenia zubov vrátane zubného kazu, ochorenia ďasien a hubových infekcií.

Neužívajte iné lieky, pokiaľ neboli prerokované so svojím lekárom. Patria sem lieky na predpis alebo lieky bez lekárskeho predpisu (OTC) a bylinné alebo vitamínové doplnky.