osteoartróza chôdza plán

Najťažšia časť spustenia cvičebného programu je, dobre … začať. To môže byť obzvlášť skľučujúca úloha, ak máte osteoartritídu (OA), poruchu a štýl artritídy, ktorá spôsobuje bolesť kĺbov a stratu funkcie pre 27 miliónov ľudí vo svete.

“Chôdza je jednoduchý spôsob, ako začať a môže vám pomôcť schudnúť,” hovorí. OA a obezita majú tendenciu cestovať spoločne a nadváha kladie väčší dôraz na vaše už škaredé kĺby. Mierna strata hmotnosti môže pomôcť zmierniť bolesť a obnoviť funkciu v kĺboch.

Aby sa táto výzva stala menej skľučujúcou, navrhol tento nový, 6-týždňový turistický program, schválený odborníkom.

Krok 1. Získajte lekárske potvrdenie od svojho lekára. Neprechádzajte bez nej, hovorí Thorp. “Nikdy nezačnite cvičebný program bez toho, aby ste sa najprv porozprávali s lekárom, najmä ak ste boli usadení,” varuje.

Krok 2. Hľadajte usmernenie od certifikovaného trénera cvičenia alebo fyzického terapeuta, hovorí Thorp. Ak ste prirodzeným gaučom zemiakov, fyzický terapeut vám môže pomôcť navrhnúť váš program pre chôdzu. On alebo ona vám môže pomôcť s vašou chôdzou držať tela a naučiť vás, ako zacieliť správne svaly, keď sa zahrejete a vychladnete. Ak ste viac skúsený prúd alebo bývalý cvičiteľ, môžete tento krok obísť.

Krok 3. Pomaly začnite. “Ak sa chystáte začať cvičenie alebo chodiť program a ísť plná silu do toho, budete mať opotrebované,” hovorí. “Nastavte reálne očakávania.” Zamerajte sa na chôdzu trikrát týždenne počas prvých 2 týždňov tohto 6-týždňového programu. “Začnite postupne a zostavujte až 30 minút vo väčšine dní v týždni.” Udržujte chodník a zaznamenávajte pokrok. Môžete uviesť informácie o tom, ako ďaleko, ako dlho a ako často chodíte.

Krok 3a. Skonči s tým. Chôdza sa nemusí robiť po sebe, aby sa spočítala. To môže byť vykonané v krátkych spurts po celý deň.