otc oproti liekom na predpis: aký je rozdiel?

Trendy alergií

V lekárni môžete získať nejaké alergické lieky, zatiaľ čo pre ostatných potrebujete lekárske predpisy. Je jeden typ lepší ako druhý? Záleží na tom, čo potrebujete. Tu sú niektoré dôležité fakty, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní.

Over-the-counter lieky proti alergii fungujú dobre. Ale stále je rozumné vidieť lekára. Spolu môžete zistiť najlepší prístup k riešeniu vašich symptómov.

Vyskúšajte tieto tipy na úľavu od alergií, keď ste na dovolenke alebo cestujete podnikaním; Cestovné poistenie: Skontrolujte počet peľov v mieste určenia. Zabalte si vlastný hypoalergénny obal na vankúše a liek na alergiu v taške na prenášanie; Žiadne odvzdušnenie: Pri jazdách na cestách udržujte odvzdušňovanie uzavreté. Budete dýchať recirkulovaný vzduch, nie peľ alebo znečistenie; Smart Car: Vezmite si vákuum do auta. Pyl a prachové roztoče môžu ľahko priliehať k oblečeniu, prinášajú viac alergénov do vášho domova; Tempomat:…

ZDROJE

Akadémia alergie, astmy a imunológie: “Alergia a astmatický sprievodca liečbou: Inhalačné kortikosteroidy” a “Alergia & astmatický sprievodca liečbou: Antihistaminiká.

Vysoká škola alergie, astmy a imunológie: “Kedy by som mal vidieť alergistu?”

Astma a alergia nadácie Ameriky: “over-the-counter lieky”, “kortikosteroidy.

Tlačová správa FDA.

Akadémia rodinných lekárov.

Over-the-counter lieky sú dobré pre mierne príležitostné príznaky. Sú vaše príznaky predvídateľné? Oni len vzplanutia na niekoľko týždňov počas sezóny ambrózie, alebo na niekoľko hodín, keď navštívite niekoho s mačkou? Potom lieky, ktoré si môžete kúpiť v drogérite, môžu byť všetko, čo potrebujete. Medzi príklady patria antihistaminiká ako fexofenadín (Allegra), loratadín (Alavert, Claritin) a cetirizín (Zyrtec) a decongestants ako pseudoefedrín (Sudafed). Steroidné spreje Flonase Allergy Relief a Nasacort boli schválené cez pult; Lieky na predpis môžu pomôcť pri ťažkých príznakoch. Pre niektoré silné alergické lieky potrebujete predpis. Napríklad niektoré nasálne steroidné spreje, ktoré pomáhajú zastaviť alergickú reakciu, sú stále k dispozícii iba na lekársky predpis, rovnako ako niekoľko perorálnych antihistaminík vrátane desloratidínu (Clarinex) a levocetrizínu (Xyzal). Montelukast (Singulair) patrí do inej triedy liekov nazývaných inhibítory leukotriénu, ktorý sa používa na liečbu alergií a je k dispozícii iba na lekársky predpis. Nepoužívajte nadmerné užívanie OTC liekov. Postupujte podľa pokynov na štítku. Nepoužívajte žiadny dekongestant – ani antihistaminikum v kombinácii s dekongestantom – viac ako sedem dní bez súhlasu svojho lekára. Nepoužívajte dekongestant nosový sprej dlhšie ako tri dni; Všetky lieky môžu spôsobiť vedľajšie účinky. Môžu tiež interagovať s inými liekmi. Vždy si prečítajte štítok o akejkoľvek novej liečbe alergie predtým, ako ju užívate, najmä ak máte akékoľvek zdravotné ťažkosti alebo akékoľvek iné lieky