Prírodné alergie: doplnky a bylinky

Ak máte alergie, existuje veľa liekov na výber. Možno však nebudete chcieť užívať lieky, ktoré by vás viedli k pocitu abstencie alebo drôtu. Alebo možno ste unavení používať nosné spreje na liečbu alergie. Môžu doplnky na alergiu ponúknuť alternatívu s menším počtom vedľajších účinkov?

Ďalší odborníci súhlasia. MUDr. David C. Leopold, riaditeľ integrujúcej lekárskej výchovy v Scripps Centre for Integrative Medicine v San Diegu hovorí, že niektorí ľudia sú schopní zvládnuť svoje alergie len s prírodnými alergickými liekmi, zatiaľ čo iní ich používajú ako doplnok liekov.

Prieskumy ukazujú, že takmer polovica všetkých ľudí s alergiami sa pokúša liečiť prírodné alergie. Ale musíte byť opatrní. V závislosti od typu alergie, ktorú máte, niektoré môžu v skutočnosti vyvolať alergickú reakciu.

Alergie sú spôsobené nadmernou reakciou imunitného systému na neškodnú látku, ako je živočíšny pruh alebo peľ. Rovnako ako lieky proti alergiám, niektoré doplnky môžu pomôcť blokovaním chemických reakcií, ktoré vedú k symptómom alergie.

Používam kupón; Nakupuj obchodnú značku; Nakupujem v zľavnenom obchode; Neberiem vitamíny alebo doplnky

Väčšina prírodných alergických doplnkov sa dodáva v kapsulách, tabletkách alebo kvapalinách a je k dispozícii v obchodoch s drogami alebo v obchodoch so zdravou výživou. Niekoľko môže byť ťažšie nájsť. Ak ste v mestskej oblasti, môžete vyskúšať naturopathic lekára, herbalistu alebo iného odborníka na integračné zdravie. V opačnom prípade môže byť vašou najlepšou stávkou obchody na internete.

Tu je prehľad.

Niektoré výskumy ukazujú, že extrakt z koreňa motýľa (Ze 339) je rovnako účinný pri zmierňovaní nazálnych symptómov ako antihistaminík ako Zyrtec a Allegra. Butterbur má tú výhodu, že nespôsobuje ospalosť, bežný vedľajší účinok antihistaminík, dokonca aj niektoré tzv. “Ne-sedatívne antihistaminiká”. “Pre niekoho, kto riadi auto alebo lietanie v lietadle a skutočne potrebuje vyhnúť sa sedatívnym účinkom alergické lieky, butterbur je dobrá alternatíva, “hovorí Rakel.