výživa a prírastok hmotnosti počas tehotenstva – prehľad tém

Vyvážená výživná strava počas tehotenstva je dôležitá pre udržanie vášho zdravia a vyživovanie plodu. Nezabudnite zvýšiť denný príjem kalórií o 300 kalórií po tom, ako otehotniete.

Váš lekár vám môže poskytnúť výživový plán, ktorý sa má sledovať počas tehotenstva a dojčenia. Môžete tiež dostať lekársky predpis na doplnky vitamínov a minerálov alebo zoznam odporúčaných doplnkov bez predpisu.

Konzumácia rôznych potravín vám môže pomôcť získať všetky živiny, ktoré potrebujete. Vaše telo potrebuje bielkoviny, sacharidy a tuky na energiu. Dobré zdroje živín sú

Konzumácia zdravých potravín počas tehotenstva je dobrá pre vaše celkové zdravie a pre zdravie vášho dieťaťa. Možno už máte zdravú výživu alebo možno budete musieť urobiť nejaké zmeny, aby ste mohli jesť zdravšie.

Nenasýtené tuky ako olivový olej a repkový olej, orechy a ryby; Uhľohydráty z celých zŕn, ovocia, zeleniny, strukovín (hrach, fazuľa a šošovica) a nízkotučné mliečne výrobky; Štíhlé bielkoviny, ako sú ryby s nízkym obsahom ortuti, hydina bez kože, nízkotučné mliečne výrobky a strukoviny.

Je tiež dôležité jesť veľa ovocia a zeleniny. Nielenže vám poskytujú potrebné živiny, ale aj vám pomôžu získať vlákninu. Plánovanie jedál vám môže pomôcť pridať zdravé potraviny do vašej stravy.